Зателефонуйте, ми допоможемо оформити замовлення зручно та швидко:

Виробництво та характеристики сталевої катанки

Виробництво та характеристики сталевої катанки

Одним з поширених видів металопрокату, як основа для виготовлення арматури, скоб, цвяхів та інших металевих деталей є катанка.

Катанка — вид металопрокату, що являє собою дріт з круглим перетином. Зазвичай буває діаметром від 1 мм до 10 мм, може бути, як ідеально рівною, так і без орієнтації на точність кола свого перерізу. В кольоровому металопрокаті може бути діаметром і менше 1 мм.

Подивитися прайс-лист і дізнатися вартість сталевої катанки — оптовий прайс-лист на катанку сталеву.

Виробництво та характеристики сталевої катанки

Згідно з ГОСТ-стандартами сталева катанка виготовляється з наступних видів сталі: Ст0, Ст1, Ст2, Ст3.

Виготовляється катанка на металопрокатних верстатах двома способами: прокатки і волочіння. Для початку ввали прокатного верстата запускають квадрат. Далі починається процес обтискання сталевої заготовки, надаючи їй круглий переріз потрібного діаметру. Під час прокатки і при впливі валів на заготівлю, вона при силі тертя розігрівається. Після прокатки катанка подається в спеціальну установку, яка скручує її в кільце. Далі скручену катанку в кільці переносять в охолоджувальну зону.

Охолодження катанки може відбуватися трьома способами:

 • УО1 — прискорене охолодження одностадійне;
 • УО2 — прискорене двостадійне охолодження;
 • ВО — природне повітряне охолодження.

Охолодження проводиться, як в цеху в спеціально відведеному місці, так і на вулиці при відповідній температурі до +10 градусів.

Завдяки такому образу отримують катанку високої міцності, але в той же час і володіє високим рівнем еластичності.

Охолодження, яке відбувається в цеху, застосовується не завжди. У разі подальшого виробництва з катанки тонких деталей, охолодження даним чином не застосовується.

В залежності від якості прокатки катанка буває:

 • «Б» — підвищеної точності прокатки;
 • «В» — звичайної точності прокатки.

Катанка, як виріб металопрокату в кінці виробництва проходить контроль якості. При перевірці важливі характеристики виробу:

 • Маса одного метра катанки;
 • Площа поперечного перерізу катанки;
 • Діаметр та граничні відхилення від потрібних величин.

Усі характеристики катанки мають відповідати стандартам ГОСТ 380-94.

Купити сталеву катанку

Катанка може бути різного діаметра: 5,0; 5,5; 6,0; 6,3; 6,5; 7,0; 8,0 і 9,0 мм. При виготовленні катанки по індивідуальному замовленню допускається діаметр більше 9,0 мм, подається вона в мотках.

Діаметри катанки, граничні відхилення по діаметру, площі поперечного перерізу і маса одного метра довжини повинні відповідати ГОСТ 2590.

Овальність катанки не повинна перевищувати 50% суми граничних відхилень по діаметру.

Катанку сталеву виготовляють в мотках, що складаються з одного безперервного відрізка. Маса одного мотка складає від 520 до 1250 кг.

Відмінність катанки від дроту

Катанка в відмінності від дроту має більший діаметр. Так, як катанка— це в основній сировині для подальшого гарячого і холодного прокату, а також штампування, витяжка, рубка і т.д.

Катанка відрізняється меншою орієнтацією структурного зерна, що знижує питому (на одиницю перерізу) міцність на розрив. Але, має менше внутрішніх напруг, що робить її еластичнішою і менш гартованої, що дозволяє проводити подальшу переробку катанки глибокої еластичної деформацією.

Області застосування сталевої катанки

Катанка з різними рівнями властивостей і якостей застосовується в різних галузях виробництва, що тільки підвищує її значущість у виробництві та світовому ринку металопрокату.

Сфери застосування сталевої катанки:

 • Катанка використовується в електропостачанні та зв’язку — в виготовленні кабелів;
 • Будівництво — як основа для виготовлення арматури різного діаметру, упакування будматеріалу, скоб, цвяхів, виготовлення будівельних канатів.
 • Архітектура та ковальська справа. Це можуть бути ворота, альтанки, огорожі, козирки та інші декорації.
 • Виробництво сітки, яка в подальшому застосовується для заборів, армування в ремонтних роботах;
 • Катанка виконує роль електронної дуги в зварювальних апаратах;
 • В швейної промисловості з катанки виготовляють голки;
 • Застосування катанки для виготовлення деталей будь-якої електроніки та побутової техніки;
 • Виробництво пружин та інших еластичних елементів.

Так як катанка в основному використовується для подальшого виготовлення з деталей, то слід розуміти, катанка з якої підходить для виготовлення тієї або іншої деталі.

Основні марки легованої сталі, які використовуються для отримання катанки:

 • Нікольові сталі для цементації. Виготовлення цементованих осей, що зазнають великого зносу та ударів;
 • Марганцовокремнисті сталі застосовують для пружин, що загартовуються після виготовлення;
 • Вольфрамовуглецеві сталі підходять для виготовлення мітчиків, свердлів та т.п.;
 • Хромонікелеві сталі: для деяких оброблених деталей, таких як болти, осі та т.д.;
 • Хромовуглецеві сталі: для виготовлення кульок, осей, інструментів і т.п.;
 • Швидкорізальні сталі: виготовлення різних інструментів.

Ціна сталевої катанки

Обов’язкові правила при покупці сталевої катанки

Для того, щоб не помилитися і підібрати потрібну катанку гарної якості і за доступною ціною, слід знати кілька важливих моментів про вибір металопрокату:

 1. Потрібно обов’язково звертати увагу на маркування на виробі, це допоможе визначити всі якісні характеристики металопрокату, відповідно підібрати потрібний вид катанки для застосування в потрібних вам умовах. Саме в цей момент може вирішитися подальший термін експлуатації, рівень міцності та антикорозійної стійкості матеріалу;
 2. Ще один важливий момент — це огляд стану мотків катанки на наявність дефектів, таких, як потертості та іржа, адже від цього також залежать безпосередньо експлуатаційні характеристики катанного виду металопрокату;
 3. Якщо ви вирішили звернутися за допомогою за консультацією про даний вид металопрокату, слід прислухатися тільки до спеціалістів своєї справи, адже для того, щоб підібрати до певної галузі застосування матеріал потрібні спеціальні знання та досвід роботи в досвіді. сфері.
Наші фахівці допоможуть вам з вибором і проконсультують з усіх питань, що вас цікавлять, керуючись знаннями своєї справи та досвідом роботи в сфері металопрокату.

Купити катанку сталеву

Купити сталеву катанку в Дніпрі — зручно і вигідно. Ми можемо запропонувати товар за найдемократичнішими цінами і в найстисліші терміни.

Металлобаза «УМП» пропонує купити катанку сталеву, наші співробітники допоможуть підібрати вам потрібну катанку у відповідності з   вашим будівельним проектом.

Хочете купити катанку в Дніпрі, перегляньте ціни на катанку або одразу звертайтесь по телефонам зі сторінки — Контакти, наші фахівці проконсультують і допоможуть в оформленні замовлення.< /div>