
Металопродукція досить популярна в будь-якій сфері діяльності, адже метал має такі властивості, як висока електропровідність, теплопровідність, міцність, доступність і універсальність і багато інших.
З відомих хімічних елементів 83 — метали, які можна використовувати, як основний матеріал для виробництва сталей, так і для їх обробки та робіт підвищення якісних характеристик.
Метали поділяють на дві основні групи — кольорові та чорні метали, кожна група має унікальні властивості, як зовнішні, так і якісні.
Види чорних металів
Чорні метали мають темний колір (від темно-сірого до чорного), мають поліморфізм, мають велику щільність, високу температуру плавлення і високий рівень твердості.
Чорні метали за своїми характеристиками розділяться на окремі групи:
- Залізні метали (феромагнетики) — до них відносять залізо, кобальт, нікель, марганець. Як добавки до сплавів заліза застосовують нікель, марганець і кобальт. Їх використовують як основи для певних сплавів, схожих на високолеговані сталі.

- Тугоплавкі метали використовують, як в якості основи, так і як добавки до легованих сталей. Температура їх плавлення вище, ніж у заліза, ніж +1539 градусів;
- Уранові метали (актиніди) часто застосовують в атомній енергетиці;
- РЗМ (рідкоземельні метали), до них відносять лаптан, церій, празеодим, неодим та ін. Кожен з цих металів має унікальні фізичні властивості, застосовуються вони, як добавки до сплавів інших металів. В природі вони утворюють суміш, яку складно розділяти на окремі метали, тому в металургійній промисловості використовують її цільну. Називається мішметал, містить в собі 40-45% Се і інші рідкоземельні метали. Такими змішаними сплавами вважають дідім (сплав в основі якого неодим і празеодим), фероцерій (цінів і залізо в основі) та інші.
- Лужноземельні метали, вони застосовуються тільки в рідкісних особливих випадках (теплоносії в атомних реакторах).
Застосування металів бере своє коріння в часи, коли ще не було металургії, але вже застосовувалися такі метали, як срібло і золото, так як вони зустрічаються в природі в чистому вигляді і не потрібні. ;техніка, щоб їх добувати. Далі почали застосовувати такі метали. Як олово, свинець, залізо. Більшість металів була відкрита в 19 столітті. За статистикою на сьогоднішній день найбільш поширений метал в металургії mdash; залізо, завдяки його властивостям: доступна вартість високий рівень механічних властивостей, можливість масового виготовлення, поширеність в природі.
Види кольорових металів
Кольорові метали також використовуються в металургійній промисловості.
Розділяють кольорові метали на три основні види:
- Легкі метали, головною характеристикою яких є низький рівень щільності. Сюди відносять магній, берилій, алюміній. Вироби з таких металів мають значно меншу масу, ніж, наприклад, вироби чорного металу.
- Благородні (дорогі) метали — золото, срібло, платина, родій, осмій, і т.д. Вони досить міцні, високий рівень стійкості до корозій, але мають високу вартість, тому в металургійній промисловості використовуються в дуже рідкісних випадках.
- Легкоплавкі метали — кадмій, цинк, ртуть, олово, свинець, сурма, галій та ін.

Характеристика механічних властивостей металів
Дуже важливий момент у використанні якогось виду металу у виробництві, це його механічні властивості. Під цими характеристиками мається на увазі поведінка металу під впливом прикладених зовнішніх механічних сил. До них відносять:
- Опір металу деформації;
- Пластичність;
- В’язкість;
- Температуростійкість;
- Здатність не руйнуватися за наявності тріщин.
При оцінці механічних властивостей металу існують критерії, які поділяються на групи:
- Критерії, що визначаються незалежно від конструктивних особливостей і характеру служби виробу. Оцінку за такими критеріями проводять шляхом розтягування, стиснення, вигину металу, а також його твердості і ударного вигину з надрізом.
- Критерії конструктивної міцності металевих матеріалів, які знаходяться в найбільшій кореляції зі службовими властивостями даного виробу, характеризують працездатність матеріалу в умовах експлуатації. До таких критеріїв відносять надійність металу, а саме в’язкість, довговічність і т.д. Зазнають метал статистичними та динамічними методами. Важливий момент, це опір до руйнування при присутності тріщин, так як вони під навантаженням на метал, сильно змінюють його поведінку, так як є концентраторами напруги. Також до критеріїв даного типу відносяться властивості, які безпосередньо впливають на довговічність металу. опірність до корозій, зносостійкість, міцність і т.д.
- Критерії оцінки міцності конструкції в цілому. При цих випробуваннях з’ясовується ступінь впливу на метал напруг, дефектів, а також технологій виготовлення з металу виробу.
Для характеристик металу важливі всі етапи перевірки його за критеріями, так як в основному у всіх видах виробництва і будівництва на метал покладається головне завдання, і матеріал не повинен піддаватися деформаціям м короз.
Вироби металопрокату застосовуються у всіх видах виробничої діяльності: в машинобудуванні, легкій промисловості, будівництві, меблевій промисловості, суднобудуванні, авіабудуванні і т.д.
Купити якісний металопрокат ви можете у нас, Металлобаза «УМП» пропонує широкий асортимент металопрокату за доступною ціною і на вигідних умовах. Також ми надаємо послуги доставки, зручної для вас, і послуги порізки, яка здійснюється за сучасними технологіями з професійним підходом.