Зателефонуйте, ми допоможемо оформити замовлення зручно та швидко:

Вибір арматури для підвищення міцності фундаменту — купити арматуру, ціна за тонну

Вибір арматури для підвищення міцності фундаменту

Покладання фундаменту та його зміцнення  — це найбільш важлива частина будь-якого будівництва, адже міцно закладений фундамент витримає сезонний рух ґрунтів, переміщення ґрунтових пластів і власне вага всієї будівлі. Для зміцнення та поліпшення характеристик фундаменту використовують сталеву арматуру.

Арматура сталева — це виріб металопрокату, який використовують для зведення міцного каркасу бетонних елементів. Виготовляють арматуру, згідно зі стандартами ГОСТ 5781-82, діаметр її дорівнює в діапазоні від 6 мм до 80 мм.

Арматурні вироби діляться на класи, згідно з ГОСТ стандартам:

 • А1 — стрижні діаметром 6-40 мм, виготовлені з сталі Ст3кп, Ст3пс, Ст3сп, застосовувані для монтажних і розподільних прутків;
 • А2 — арматура з рифленою поверхнею, діаметр її становить 10-80 мм, вироблені з вуглецевих сталей Ст5сп, Ст5пс, 8Г2С;
 • А3 — прутки арматури діаметром 6-40 мм, виготовлені з низьколегованої сталі 35ГС, 25Г2С, 32Г2Рпс. Масово застосовуються для стандартних залізобетонних конструкцій;
 • А4-5 — об’єднує вироби рифленої, гладкої форми, діаметром 10 мм, що містять легуючі добавки. Прутки виготовляються з високоміцних матеріалів 80С, 20ХГ2Ц, 23в2Г2Т, що застосовуються для конструкцій, що з’єднуються за допомогою зварювання.

Таблиця класів арматури

Клас арматури Діаметр  мм Марка сталі
А1 (А240) 6-40 Ст3кп, Ст3пс, Ст3сп
А2 (А300) 10-40, 40-80 Ст5сп, Ст5пс, 8Г2С
А3 (А400) 6-40, 6-22 35ГС, 25Г2С, 32Г2Рпс
А4 (А600) 10-18 (6-8), 10-32 (36-40) 80С, 20ХГ2Ц
А5 (А800) 10-32 (6-8), (36-40) 23в2Г2Т

Як вибрати арматуру для фундаменту?

Для того, щоб вибрати оптимальний діаметр арматури, потрібно розуміти її пряме призначення. На ділянках з високими навантаженнями, для того, щоб зчеплення між бетоном і арматурою було вище використовують профіль з ребристою поверхнею. Такий варіант арматури більш дорогий, але має прекрасні експлуатаційні характеристики.

Якщо на фундамент не покладатимуться серйозні навантаження цілком можна обійтися більш бюджетним варіантом — гладкою арматурою.

В приватному будівництві використовується, як ребриста арматура, так і гладка, діаметром 6-16 мм. Останнім часом виробники пропонують композитну арматуру з полімерів різного хімскладу. Але така продукція при будівництві фундаментів застосовується рідко через високий коефіцієнт подовження, що в 10-11 разів перевищує аналогічний показник сталі, і невисокої температури плавлення.

Купити арматуру для фундаменту

Вибір арматури для плитного фундаменту

Це високоякісний вид фундаменту, що витримує високі навантаження. Для нього підбирається арматура діаметром 10-16 мм. Для виготовлення плити такого виду фундаменту використовують два горизонтальні пояси арматури. Кожен з них являє собою кліті з прутів з розміром осередків 200-200-300-300 мм. Чим важче будова і складніший тип ґрунту, тим менше крок. У кожній точці перетину горизонтальних стрижнів приварюють вертикальну перемичку.

Роботи повинні проходити в певній суворій послідовності:

 • Спочатку з’єднання елементів нижнього пояса методом зварювання або зв’язування;
 • перев’язують вертикальні перемички в місцях перетину або використовують зварювання;
 • У верхньому поясі укладання починається з поздовжніх прутків арматури, а потім слідує поперечне укладання.

Арматура для стрічкового фундаменту

В основному для таких робіт підходить арматура діаметром 10-16 мм. Для легких споруд вистачає діаметра до 12 мм. У склад кожного з поясів входить не менше двох ліній. Для формування фундаментальної стрічки до 400 мм зазвичай вистачає двох прутів, а понад 400 мм вже краще використовувати 3-4 прута.

Між собою горизонтальні пояси з’єднуються перемичками з гладкою поверхнею. Для приватного будинку крок між перемичками становить приблизно 500 мм. Чим більша маса будови, тим меншою має бути відстань між перемичками. Рекомендований клас арматури — не нижче AIII (A400). Згідно з ГОСТом 5781-82, продукція виготовляється з сталі низьколегованих марок: 35ГС, 25Г2С, 32Г2Р.

При використанні правильно підібраної арматури для виготовлення фундаменту отримують безліч позитивних характеристик майбутньої будівлі:

 • Стійкість до корозійних процесів;
 • Стійкість до деформації;
 • Стійкість до вібрації;
 • Висока міцність;
 • Високий рівень пластичності.

Ціна арматури для фундаменту

Області застосування арматури як матеріалу для підвищення міцності бетону:

 • Будівництво приватних житлових будинків;
 • Будівельні роботи з посилення штукатурки, стяжки підлог;
 • Будівництво об’єктів промислового класу;
 • Влаштування споруд спеціального гідротехнічного призначення;
 • Зведення опорних колон для магістралей;
 • Будівництво аеродромних конструкцій;
 • Облаштування дорожніх покриттів, пішохідних зон;
 • Влаштування споруд під землею.

Купити арматуру рифлену та гладку з різним діаметром вам пропонує металобазу УМП, ми завжди раді співпраці та пропонуємо широкий асортимент металопрокату високої якості та за доступними цінами.