Коло сталеве — це вироби простої геометричної форми, відноситься до сортового виду металопрокату і має кілька варіантів виготовлення.
В залежності від області застосування сталевий круг повинен мати певні якості, тому цей вид металопрокату має такі види:
Ці критерії дозволяють при виготовленні сталевого кола правильно підібрати потрібний матеріал і технологію виробництва. Існує кілька таких технологій:
Кожен із способів має ряд своїх переваг і природно свої недоліки, тому при виборі сталевого кола, потрібно враховувати характеристики виробу і рекомендовану область його застосування.
Подивитися прайс-лист і дізнатися вартість сталевого кола — оптовий прайс-лист або роздрібний прайс-лист на коло сталевий.
Для такого виробництва існують спеціальні верстати, які являють собою довгі установки з валиками, що знаходяться в обертанні і мають різний діаметр. Як заготівлю для сталевого кола беруть товсті, мають суцільний переріз, сталеві зливки.
Зливки підігрівають до потрібних високих температур, щоб запустити процес рекристалізації. Далі сталеві заготовки рухаються по рольгангу і обробляються рядом валків, завдяки цьому процесу заготовки значно подовжуються, а поперечний переріз зменшується в розмірах і набуває круглої форми.
При попередньому нагріванні повинен витримуватись температурний режим. Якщо під час прокатки нагрівання дійде 1000 С, то вироби будуть підвищеної якості. Потім заготівлю піддають повторному нагріванню до 1120 С. Після нагріву слід остудити виріб, що виробляється в два етапи mdash; водяне охолодження і на повітрі. Завдяки такій термічній обробці та гартуванню вироби набувають необхідних якісних властивостей. В цьому випадку змінюється структура матеріалу, і в результаті підвищується твердість, міцність і зносостійкість виробу.
У такому виробництві прийнято використовувати кілька видів сталі на вибір:
Завдяки досить швидкому і неутрудненому процесу технологія гарячої прокатки має високий показник продуктивності. В результаті отримують вироби сталевого кола з діаметром перерізу від 5 до 270 мм. Довжина коливається від 2 до 12 метрів, але на прохання замовника індивідуально її можна збільшити до 24 метрів. Кут зрізу повинен бути строго перпендикулярний до основної осі, можливе відхилення не більше 20%. Усі параметри відповідають стандарту — ГОСТ 2590-2006.
Сталевий гарячекатане коло може мати різний рівень міцності, тому і області його застосування досить широкі.
У виробництві сталевого кола таким чином також проводиться за допомогою довгих верстатів з валиками, що обертаються, які мають різний розмір діаметра. Технологія прокатки холодним способом дуже схожа на гарячу прокатку, тільки сталеві заготовки попередньо не нагріваються. Інакше коло холоднокатане називають каліброваним, так як він має більш точні розміри.
Переваги сталевого холоднокатаного кола:
Таким способом виробляється сталевий круг діаметром поперечного перерізу від 3 до 100 мм і є більш затребуваним на ринку металопрокату. Довжина сталевого кола становить від 1,5 до 6 м. Усі параметри згідно стандарту — ГОСТ 2590-2006.
Даний вид виробництва є машинним і найбільш популярним. Метод полягає в механічному впливі на фланцеву заготівлю за допомогою плоских або фігурних механізмів: гідравлічного преса, молота і спеціальної кувальної машини.
Процес кування складається з кількох етапів, при яких форма заготівлі змінюється в результаті вільного перебігу металу в сторони, перпендикулярні руху деформуючого інструменту. Тому такий процес створення сталевого кола часто називають вільним.
Сталеве коло використовують не тільки в будівельній та промисловій галузі, як готовий виріб, але і як матеріал для виготовлення багатьох деталей.
Він служить напівфабрикатом для виробництва різних втулок, болтів, шайб, заклепок, пружин та інших деталей.
В залежності від матеріалу, з якого був виготовлений сталевий круг, його можуть піддавати додаткової обробці, щоб поліпшити якості міцності.
Сталеве коло може бути використане, як сировина для виробництва сталевих труб, адже володіє всіма потрібними для цього характеристиками: міцністю, еластичністю та антикорозійними властивостями.
У будівництві сталевий круг досить часто застосовують в якості конструкційного матеріалу в монолітних бетонних конструкціях, також для конструювання петлевих елементів в бетоні.
В металічних конструкціях знаходить своє застосування сталевий круг — металеві каркаси, ворота, віконні та дверні решітки, будь-які металеві огорожі.
Виходячи з характеристик сталевого кола будь-якої технології прокатки, його терміну експлуатації та широкої області застосування, можна говорити про те, що даний вид металопрокату є одним із затребуваним на сучасному ринку сортового металопрокату. Для того, щоб підібрати потрібний вид сталевого кола за його характеристиками, необхідно отримати консультацію у спеціаліста.
Металлобаза «УМП» пропонує широкий вибір кола сталевого, наші співробітники допоможуть підібрати вам потрібне коло металеве у відповідності з вашим будівельним проектом.