Перш, ніж виріб металопрокату з’явиться на ринку продажів, воно проходить через тривалий технологічний процес, який включає в себе нагрівання, витримку і охолодження виробу. Саме такий процес прийнято називати термічною обробкою металу.
Термічна обробка може мати два варіанти дії на сталь, перший — це формування властивостей фізичних, механічних і термічних металу, і другий, проміжний варіант, mdash; це додаткове поліпшення властивостей при обробці матеріалу під тиском, різьбленням і т.д.
Основні фактори термічної обробки, це час і температура, регулюючи тривалість впливу певного рівня температури, змінюють властивості будь-якого виду сталі відповідно до стандартів. Також важлива швидкість нагріву та швидкість охолодження матеріалу.
Велика частина операцій термічної обробки проводиться за критичних температур, при яких відбуваються структурні перетворення в сплавах. Більшість перетворень потребує свого повного завершення певний проміжок часу.
Перший етап, відпал, це приведення стану металу з нерівноважного в рівноважний. Нагрів при відпалі може проводитися нижче і вище температур фазових перетворень в залежності від цілей відпалу. Охолодження виробу після відпалу відбувається разом з піччю.
Відпал, який являє собою нагрівання і витримку сталі з метою довести її до рівноважного стану шляхом зменшеної хімічної неоднорідності, зняття внутрішніх напруг і рекристалізації, називають відпалом 1-го роду. Його проведення не пов’язане з проходженням фазових перетворень. Відпал першого роду підходить для будь-яких металів і сплавів.
Термічна обробка, спрямована на релаксацію залишкових напруг, звана відпалом, що зменшує напругу.
Відпал другого роду, це своєрідний перехід між першим і другим етапом термічної обробки. Відпалом 2-го роду називають перекристалізація, при якій нагрівання проводиться вище температур фазових перетворень з подальшим повільним охолодженням для отримання структурно рівноважного стану.
Якщо цей процес проходить на повітрі, то його називають нормалізацією. Після цього етапу йде перехід до загартування металу.
В результаті загартування змінюється кристалічна структура металу — підвищуються рівні твердості матеріалу та антикорозійності. Вуглецеві сталі з вмістом вуглецю до 0,3% не загартовуються.
Під час гарту метал особливо нестійкий. Тому відразу переходять до останнього етапу термічної обробки mdash; відпустку. Відпустку проводять після загартування з поліморфним перетворенням.
Мимовільна відпустка, що проводиться після загартування без поліморфного перетворення, в результаті тривалої витримки при кімнатній температурі або при порівняно невеликому підігріві, називається старінням.
Термічна обробка сталі — дуже важливий і потрібний процес, завдяки якому можна отримати сталь з потрібними характеристиками для подальшого виду використання. Завдяки великому вибору технологічних процесів термообробки, можна підвищувати рівні лише тих властивостей сталі, які важливі в подальшій експлуатації.
Купити металопрокат в Дніпрі — зручно і вигідно. Ми можемо запропонувати металопрокат за найдемократичнішими цінами.
Металобаза «УМП» пропонує купити металопрокат, наші співробітники допоможуть підібрати вам потрібний металопрокат у відповідності з вашим будівельним проектом.
>