Сталеві куточки (кутові профілі) — це вид сталевого прокату, що має в поперечному перерізі форму Г. В даний час кут сталевий вважається одним із найбільш затребуваних видів прокату. Виробляють їх на спеціальних прокатних станах. За допомогою великого постійного тиску заготівлі надається потрібна форма та розмір для подальшого пропускання через прокатний стан.
Куточки виготовляються довжиною від 4 до 12 м, товщина варіюється від 3 до 20 мм, а ширина від 0 до 200 мм.
При виробництві застосовуються вуглецеві сталі звичайної якості (ГОСТ 380-88): СтО, СтЗкп, СтЗцс, СтЗпс, Ст4кп, Ст4пс, Ст4сп, Ст5пс, Стбпс, Стбсп, і низьколеговані сталі (ГОСТ 19 -89): 09Г2, 12ГС, 16ГС, 14Г2, 17ГС09Г2С, 14ХГС, 15ХСНД, 10ХНДП, 17Г1С, 10Г2С1, 10Г2БД, 10ХСНД, 10ХСНД, 10ХСНД, 10ХСНД 15Г2АФДпс, 18Г2Афпс.
Куточки класифікуються як за способом виробництва — гнуті та прокатні, так і за формою — нерівнополичні та рівнополочні, найпоширеніші:
Прокатні куточки точності прокатки бувають:
За довжиною:
Застосовуються сталеві куточки в різних галузях промисловості та будівництва: виготовлення металоконструкцій, кріплення до них кабелів, труб і необхідної апаратури, вагоно- та автомобілебудуванні, а також у виробництві іншої великогабаритної техніки, наприклад кранів, при створенні меблів, так як з його допомогою можна ідеально формувати прямі кути, для зовнішньої обробки кутів, у тому числі при створенні дверних і віконних отворів, іноді як декоративний елемент споруди, проте найбільш поширене застосування-це використання як арматурне кріплення та підсилення бетону, наприклад стін та перекриттів.
Очевидно, що матеріал для таких виробів повинен бути стійкий до різного виду впливів і навантажень, тому крім міцності він повинен мати і достатню в’язкість, щоб чинити опір динамічним, ударним впливам, а для довговічної роботи при постійних знакозмінних напругах, наприклад в умовах вібрації, він повинен бути якомога менше схильний до втоми, тертьові ж деталі повинні мати хороший опір до зносу.
Виходячи з усіх цих вимог, куточок сталевий виготовляють із сталей, що відповідають ГОСТу 380-94. Це означає, що такий куточок прослужить Вам довгі роки. При цьому сталевий гарячекатанний куточок вважається міцнішим і стійкішим до зовнішніх впливів, ніж холоднокатаний, а якщо робота йде в умовах підвищеної вологості, то варто вибирати спеціальні нержавіючі куточки.