В системі опалення дуже давно стали використовуватися стальні труби, і незважаючи на то, що з’явилися і стали затребувані нові сучасні матеріали, сталеві труби не втратили свою популярність, їх також широко використовують в системі опалення, адже вони мають ряд переваг і позитивних характеристик.
Досить часто використовують чорний металопрокат для труб опалення, він має низьку вартість і відносно хорошу тривалість експлуатації, даний вид металопрокату стали широко використовувати в 70-90 роках, в основному це була електрозварна труба. відповідна вимогам ГОСТ 3262-75.
Труби чорного металопрокату мають один недолік — це схильність до корозії при контакті з водою, тому якщо вибір в системі опалення випав на цей варіант труби, потрібно розуміти, що даний вид металопрокату дешево коштує, але має невисокий термін експлуатації, тому доведеться часто робити заміни.
Наступний варіант труб для опалення — це оцинковані труби, вони менш схильні до корозій при контакті з водою, мають високу міцність і дозволяють створювати централізоване опалення, не дивлячись на непередбачувані стрибки тиску і температурного графіка.
Але оцинковані труби мають і недоліки — недостатньо зручний монтаж і вартість матеріалу. Але так як тривалість терміну експлуатації набагато вище, ніж у чорного металу, то часто для системи опалення вибирають саме оцинкований вид труби.
Використання в системі опалення нержавіючої сталі дає можливість ще довгий час навіть не заглядати на стан трубопроводу. Нержавіючі труби мають свої переваги перед не тільки чорним металопрокатом, але і перед пластиком:
Існує велика різноманітність методів з’єднання металевих труб без зварювання та різання, що робить монтаж легшим. Але є обмеження, якщо діаметр труби перевищує 60 см, краще використовувати зварювання, щоб герметично з’єднувати елементи трубопроводу.
Без зварювальних робіт часто для того, щоб з’єднати трубні елементи використовують спеціальну муфту, вона складається з:
З’єднання муфтою здійснюється таким чином: простягають кінці труб крізь прокладки, шайби і гайки і стикують їх усередині корпусу. При хорошому закручуванні прокладки здавлюються і забезпечують герметичність трубопроводу.
Для того, щоб правильно з’єднати труби, потрібно чітко підібрати потрібний розмір муфти, так як при маленькому розмірі муфти, вона просто не налізе на труби, але при великому розмірі, можна все зробити за планом, але герметичність не получиться , так як прокладки будуть пропускати через великий розмір і невідповідності.
Існує флянцевий метод з’єднання труб в системі опалення. Але варто знати і свої тонкощі цього методу:
Якщо дотримуватися всіх пунктів стикування труб флянцевим методом, отримаємо найнадійніший спосіб з’єднання труб в системі опалення.
Переглянути прайс-лист труби сталевий, дізнатися ціну металопрокату з різних видів стали ви можете у нас. Наша компанія пропонує тільки якісний металопрокат за доступною ціною, а наші менеджери допоможуть вам визначитися з замовленням з професійної точки зору.